Erdek Plajı (Çuğra Sahili)

Yer Hakkında Açıklama & Bilgi

Erdek, Türkiye’nin güzelliklerle dolu bir köşesidir. Kapıdağ Yarımadası’nda yer alan bu şirin ilçe, doğal güzellikleri, temiz kumsalları ve berrak deniziyle ünlüdür.

 El değmemiş bakir doğası burada yürüyüş, piknik ve kamp aktivitelerini mümkün kılar. Altın sarısını andıran kumsalları ve berrak plaj ve koy yerleri ise ziyaretçilerine şahane bir yüzme deneyimi vadediyor. Erdek, doğa ve deniz turizminin yanında kültürel ve tarihi bir tura çıkmak isteyenler için de müze ve antik kentlerle doludur. Çarşı ve pazarlarını dolaşabilir, yöreye özgü hediyelik eşyalar ve yiyeceklerden satın alabilirsiniz. Gün sonunda ise şahane bir gün batımına karşı Erdek’in yöresel lezzetlerini tadabilir, konaklama seçeneklerinden birini tercih ederek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz2.

Bilmeniz Gerkenler

Erdek Sahili: İlçe merkezine en yakın plaj olarak bilinen Erdek Sahili, mavi bayraklı olmasıyla ön plana çıkar. Sakin bir bölgede bulunan plajın çevresinde restoran ve bar gibi işletmeler mevcuttur. Yaz sezonunda sık sık ziyaret edilen sahil düzenli olarak temizlenmektedir.

Erdek, İstanbul’a olan yakınlığı ve ulaşımın kolay olmasıyla yazlıkçılar ve çevre şehirlerden gelen insanlar için ideal bir destinasyondur. İstanbul Yenikapı’dan Bandırma’ya hızlı feribotlarla ulaşım sağlayabilir, Bandırma’dan Erdek’e kolayca gelebilirsiniz. Erdek’i ziyaret edenler, doğanın ve denizin kucakladığı bu güzel köşede unutulmaz anılar biriktirebilirler. 🌊

Yer Kimler İçin Uygun

  • Herkese Uygun

    Her yaş grubundan insanın bir araya gelip keyifli zaman geçirebileceği harika bir ortam sunuyor.

Yer Hakkında Yorumlar

0 Yorum Mevcut

Yorum Yap

Yapılan Yoruma Cevap Yaz

Erdek Plajı, Halitpaşa, Öğretmen Halİt Özel Sokağı No:17, 10500 Erdek/Balıkesir, Türkiye

Şikayet / Sorun Bildir

This is private and won't be shared with the owner.

Your report sucessfully send

Appointments

 

 / 

Giriş Yap

Mesaj Gönder

Favori Yerlerim

Başvuru Formu

İşletmeyi Üzerinize Alın

Paylaşım Kanalı Seç