Büyükova Plajı, Erdek

Yer Hakkında Açıklama & Bilgi

Erdek Büyükova Plajı, Balıkesir ilinin Erdek ilçesinde bulunan ve ücretsiz olarak ziyaret edilebilen bir plajdır. İlçe merkezine araç ile 25 km uzaklıkta yer alan bu plaj, sakin bir koyda konumlanmıştır ve çevresinde çok fazla tesis bulunmamaktadır.

Plajın denizi temiz ve zemini kum ile kaplıdır. Özellikle yazlıkçıların tercih ettiği bu bölge, yerleşik hayatın fazla olmadığı ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir yerdir. Ağustos ayında Temmuz’a göre biraz daha rüzgarlı ve dalgalı olabiliyor. Hafta sonları günübirlikçilerle oldukça kalabalık olabiliyor.

Plajda çok fazla tesis olmadığı için, kendi kamp sandalyenizi, masanızı ve şemsiyenizi getirmeniz önerilir1. Köy içinde bir market ve küçük bir bakkal bulunmaktadır.

Büyükova Plajı’na ulaşım için, öncelikle Erdek ilçesine gelmeniz gerekmektedir. Balıkesir ilinden otogardan kalkan Erdek minibüsleri veya Bandırma ilçe otogarından hareket eden Erdek minibüsleri ile plaja ulaşabilirsiniz2.

Plajın berrak denizi, temiz kumsalı ve suyun altının görülebilecek kadar şeffaf olması nedeniyle, özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Plaj çevresinde çok fazla işletme seçeneği olmamakla birlikte, birkaç market bulunmaktadır ve ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız tavsiye edilir.

Genel olarak, Büyükova Plajı, kafa dinlemek isteyenler ve sakin yerleri tercih edenler için ideal bir yer olarak nitelendirilmektedir.

Bilmeniz Gerkenler

  • Büyükova Plajı ücretsizdir ve mavi bayraklı bir plajdır.
  • Erdek'de ki en gözde koylardan biridir.
  • Pafilima plajı olarak da bilinir.

Yer Kimler İçin Uygun

  • Herkese Uygun

    Her yaş grubundan insanın bir araya gelip keyifli zaman geçirebileceği harika bir ortam sunuyor.

Yer Hakkında Yorumlar

0 Yorum Mevcut

Yorum Yap

Yapılan Yoruma Cevap Yaz

Unnamed Road, Doğanlar, 10500 Erdek/Balıkesir, Türkiye

Şikayet / Sorun Bildir

This is private and won't be shared with the owner.

Your report sucessfully send

Appointments

 

 / 

Giriş Yap

Mesaj Gönder

Favori Yerlerim

Başvuru Formu

İşletmeyi Üzerinize Alın

Paylaşım Kanalı Seç